W jakich sytuacjach warto wymienić materac na nowy?

W jakich sytuacjach warto wymienić materac na nowy?

Jeśli wstajesz rano z łóżka z bólami mięśni i kręgosłupa, a także napięciami w ciele, prawdopodobnie to odpowiedni czas, by wymienić materac na nowy. Kiedy jeszcze warto podjąć taką decyzję?

Po jakim czasie wymieniać materac?

Często zaleca się, aby materac wymieniać na nowy po około 7 latach użytkowania. Nie do końca jest to prawda, bowiem dobrze wykonany i zadbany, może przetrwać zdecydowanie dłużej.

Wiele o czasie użytkowania może powiedzieć gwarancja producenta. W przypadku kilku oferowanych przez nas materaców do sypialni oferujemy gwarancję aż na 10 lat. Potwierdza to, że żywotność może być zdecydowanie dłuższa, aniżeli ramowo ustalone 7 lat.

Problemy z nierównościami

Jedną z oznak mogących świadczyć o tym, że materac zaczyna tracić swoje właściwości, są pojawiające się na nim nierówności. Sprawia to, że ciało układa się w nieprawidłowy sposób, przez co budzimy się niewypoczęci, często z bólami mięśni i kręgosłupa. To istotny sygnał, którego nie należy ignorować i wówczas najlepiej poszukać nowego materaca.

Zabrudzenia mechaniczne

Choć w łóżku nie powinno się jeść, niestety większość z nas jest „winnych” temu przewinieniu. Jeśli plamy zostaną pozostawione na dłuższy czas, mogą przesiąknąć do głębszych warstw materaca i przyczyniać się do powstawania nieprzyjemnych zapachów. Powinien być to jasny sygnał, aby go wymienić. Przyjmuje się, że ze względów higienicznych górna granica użytkowania materaca to 10 lat.

Nasilone objawy alergii

Sypialnia powinna być pomieszczeniem sprzyjającym odpoczynkowi, z czystym powietrzem i materiałami nienasilającymi objawów alergii. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku materac, a także pościel, którą się okrywamy i bezpośrednio stykamy. Jeśli odczuwamy, że objawy alergii nasilają się w trakcie snu, także może być to przyczyna nieodpowiedniego materaca.

W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na to, czy nowy materac ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Mamy je również w naszej ofercie i polecamy osobom cierpiącym na takie dolegliwości.

Z naszej strony zachęcamy także, aby osoby z alergiami przy urządzaniu sypialni pamiętały o:

  • malowaniu ścian ekologicznymi farbami wolnymi od rozpuszczalników i innych szkodliwych substancji,
  • decydowały się na meble z naturalnych materiałów,
  • ograniczyły liczbę sprzętów i mebli w sypialni, aby uniknąć gromadzenia się kurzu,
  • zainwestowały w dobry oczyszczacz powietrza, który pomoże pozbyć się roztoczy i kurzu.

Jak widać, przesłanek do wymiany materaca na nowy jest kilka i wcale nie jest nią tylko okres użytkowania. Jeśli zdecydowałeś się już zainwestować w komfortowy sen, napisz do nas, a my pomożemy wybrać Ci odpowiedni materac.


  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
counter
Oprogramowanie sklepďż˝w internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych