Technologia produkcji materacy

 

Naszym celem jest produkcja takich materacy, które sprostają oczekiwaniom klientów i będą służyć im przez lata. W trosce o wysoką jakość produktów stale poszukujemy nowych rozwiązań, które pozwolą nam stworzyć funkcjonalne materace o doskonałych właściwościach. Wykorzystujemy przyszłościowe materiały, w tym pianki wysokoelastyczne, termoelastyczne i poliuretanowe o doskonałych parametrach gęstości.

 

Materac z pianki wysokoelastycznej HR

Pianka wysokoelastyczna typu HR to pianka poliuretanowa o zwiększonej wytrzymałości i sprężystości. Znajdziesz ją w większości materacy dostępnych w naszej ofercie. Pianka jest odporna na naciski, wgniecenia i odkształcenia. Ponadto jest wytrzymała na uszkodzenia i zużycie. Materace z zimnospienianej pianki HR zapewniają odpowiednie podparcie ciała, a tym samym pozwalają użytkownikowi utrzymać właściwą pozycję podczas snu i maksymalny komfort. Produkty charakteryzują się także dobrą wentylacją i przepuszczalnością powietrza. Dostarczane przez nas materace sprawdzą się również jako materace hotelowe.

 

Materace z pianki termoelastycznej

Materace z pianki termoelastycznej to nowoczesne modele piankowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, które reagujących na nacisk oraz temperaturę ciała. Ze względu na rodzaj wykorzystanej pianki nazywane są również materacami Memory lub Visco. Produkty te reagują na ciepło ciała i pod jego wpływem dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, są więc doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących optymalnych warunków do snu.

Poszczególne modele materacy z pianką termoelastyczną różnią się między sobą gęstością pianki. Im gęstsza pianka, tym jej trwałość jest zdecydowanie wyższa . W zależności od potrzeb i upodobań można więc wybrać odpowiednio twardy materac. W naszej ofercie znajdują się również materace wypełnione pianką antybakteryjną o gęstości 50 kg/m3, która uznawana jest za jedną z najbardziej luksusowych pianek termoelastycznych.

 

Twarde materace do łóżka 160x200

Wiemy, że każdy ma swoje własne preferencje, dlatego w naszym sklepie znajdziesz zarówno miękkie jak i twarde materace. Szczególną popularnością cieszą się materace o stopniach twardości H3 i H4 i wymiarach 160x200 cm. Te klasyczne modele nigdy nie wychodzą z mody. Twarde materace polecane są osobom o większej masie ciała, ponieważ stanowią bardzo dobre podparcie, a ponadto odciążają mięśnie i stawy. Twarde podłoże sprzyja przyjmowaniu wyprostowanej pozycji ciała, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Dla osób o wadze 50-85 kg rekomendujemy materac o twardości H3, natomiast powyżej tej wagi lepiej sprawdzi się materac H4. Podczas wyboru twardości materaca warto również uwzględnić wzrost. U osób o tej samej masie ciała, lecz innym wzroście nacisk ciała na podłoże jest różny, gdyż inaczej rozkłada się ciężar. W przypadku niższych osób nacisk na materac będzie większy niż u osób o wyższym wzroście, dlatego powinny one zdecydować się na twardszy materac.

counter
Oprogramowanie sklepów internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych