Poduszka z efektem pamięci. Kto powinien z niej korzystać?

Poduszka z efektem pamięci. Kto powinien z niej korzystać?

Poduszka z efektem pamięci to wyjątkowy produkt, korzystanie, z którego ma naprawdę wiele zalet. Z czego one wynikają, a także kto w szczególności powinien zainwestować w taki produkt?

Czym charakteryzuje się poduszka z efektem pamięci?

Poduszka z efektem pamięci wykonywana jest najczęściej z syntetycznej, porowatej pianki, która w skutek napierania głową oraz działania ciepła, „zapamiętuje” pozycję ciała. Dzięki procesowi kompresowania wypełnienie dopasowuje się więc do kształtu ciała i rozkłada się w sposób punktowy, gwarantując optymalne podparcie i tym samym szereg korzyści zdrowotnych.

Kto powinien korzystać z poduszki z efektem pamięci?

Takie poduszki okazują się być przydatne w wielu różnych sytuacjach. Jednym z zaleceń są problemy ze snem, które w praktyce bardzo często wynikają z niemożności znalezienia optymalnej pozycji oraz z nierównomiernie rozkładającego się nacisku. Poduszki Memory ze względu na swoją budowę rozwiązują ten problem, pomagają bowiem w przyjęciu prawidłowej pozycji podczas snu.

Zaleceniem do używania takich poduszek są również problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Często polecają je więc fizjoterapeuci, zwłaszcza u osób po rehabilitacji oraz mających pracę siedzącą, nasilającą bóle w tych miejscach ciała.

Ulga przy bezdechu sennym

Poduszka z efektem pamięci sprawdzi się również u osób doświadczających bezdechu sennego. Jest to niebezpieczny objaw, który może dotykać nawet do 12 proc. mężczyzn oraz około 6 proc. kobiet. Taka poduszka pomaga złagodzić tę dolegliwość, przede wszystkim dzięki brakowi nacisku na drogi oddechowe i tym samym swobodniejszemu oddychaniu.

Poduszka z efektem pamięci dla alergików

Osobami, które także powinny zastanowić się nad zakupem takiej poduszki, są alergicy. Ze względu na tworzywa, z których wykonano takie poduszki, nie ma ryzyka reakcji alergicznych, które są bolączką naszych czasów. Warto dodatkowo zdecydować się na zakup hipoalergicznego pokrowca, który także pozwoli uniknąć tego typu objawów, nieprzyjemnych zwłaszcza w czasie snu.

Jak widać poduszka z efektem pamięci, to produkt, po który warto sięgnąć z naprawdę wielu powodów. Jeśli i Ty chcesz zakupić poduszkę z efektem pamięci, koniecznie przejrzyj, jakie produkty z tej kategorii mamy w naszej ofercie. Sprawdź także naszą selekcję materaców i toperów, a także pokrowców oraz innych akcesoriów gwarantujących spokojny i zdrowy sen.


  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
counter
Oprogramowanie sklepďż˝w internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych