Materac nawierzchniowy - co to takiego i kiedy się przydaje?

Materac nawierzchniowy - co to takiego i kiedy się przydaje?

Bezsenność może dotykać od 10 do nawet 30 proc. Polaków. Przyczyn jest wiele, choć jedną z najbardziej znaczących jest brak odpowiedniej „higieny snu”. Zalicza się do niej właściwe przygotowanie sypialni, w tym zadbanie o wygodny materac. Pomóc w tym może materac nawierzchniowy, zwany również topperem. Dlaczego jeszcze warto w niego zainwestować?

Czym jest materac nawierzchniowy?

Topper to cienki materac nawierzchniowy, zazwyczaj mający od 2 do 10 cm grubości. Nakłada się go na łóżko lub kanapę, najczęściej w celu wyrównania powierzchni do spania, zniwelowania wyczuwalnych łączeń lub sprężyn, a także zmiany twardości podłoża, czyli podniesienia komfortu leżenia.

Z czego to wynika? Bardzo często zdarza się, że nasze łóżko sypialniane jest niewygodne, a nie mamy możliwości jego wymiany. Może mieć to miejsce również w niewielkich mieszkaniach, w których często śpi się na salonowych kanapach. Taki topper może nam również służyć jako rezerwowy materac dla gości. W takiej sytuacji materac nawierzchniowy, który można zakupić za naprawdę niewielką cenę, to optymalny wybór.

Dla kogo przeznaczony jest materac nawierzchniowy?

Niewygodne łóżko to jednak niejedyny powód, dla którego warto zastanowić się nad zakupem materaca nawierzchniowego. Jest on polecany również:

  • osobom mającym problemy z kręgosłupem – w naszej ofercie są materace, które dzięki zastosowaniu specjalnej pianki zmniejszają nacisk ciała na materac i niwelują napięcia w ciele,
  • osobom, które często budzą się w nocy – dobre materace nawierzchniowe tłumią drgania, przez co, śpiąc z inną osobą, podczas zmian jej pozycji w nocy rzadziej się budzimy,
  • gdy łóżko do spania ma łączenia lub szpary – rozkładane kanapy lub narożniki zazwyczaj mają niewygodne szpary i wyczuwalne łączenia, które pogarszają komfort snu. Także i tutaj doskonale sprawdzi się topper, który je wyrównuje,
  • alergikom – materace nawierzchniowe, które proponujemy, są wykonane z antyalergicznych materiałów, dodatkowo bez użycia kleju. Dlatego też polecane są osobom chcącym zmienić swoją sypialnię w przestrzeń łagodzącą ich dolegliwości, nie zaś je nasilającą.

Jeśli chcesz zadbać o zdrowy, komfortowy sen, zastanów się nad zainwestowaniem w dobry materac nawierzchniowy. To znakomita alternatywa dla zwykłego materaca – zwłaszcza jeśli aktualnie nie masz funduszy na jego zakup.


  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
counter
Oprogramowanie sklepďż˝w internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych