Jak zabezpieczyć materac przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć materac przed wilgocią?

Materace są obecne w domach każdego z nas. Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne i jednocześnie trudne jest utrzymanie ich w czystości i ochronienie przed wilgocią. W skrajnych przypadkach wyczyszczenie czy wysuszenie mogą być nawet niemożliwe. Dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób można materac skutecznie zabezpieczyć. Co w tej kwestii oferują producenci materacy i pościeli?

Jak skutecznie chronić materac?

Zabezpieczenie materacy przed wilgocią ma szczególnie duże znaczenie przy małych dzieciach, które dopiero uczą się kontrolowania swoich potrzeb fizjologicznych. Jeśli nie będą one bowiem zabezpieczone, to w krótkim czasie mogą zupełnie nie nadawać się do użytku. Jednak i dorosłym może zdarzyć się chociażby coś rozlać na materacu – idealnym przykładem będzie podanie śniadania do łóżka. Materac łatwo więc zniszczyć nawet w wyniku chwilowej nieuwagi. Jak ochronić je przed takimi uszkodzeniami lub całkowitą niezdatnością do użytku na skutek wilgoci?

Pierwszym rozwiązaniem są różnorodne ochraniacze na materace. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów. Mogą być cieńsze lub nieco grubsze, dopasowane wymiarami do różnych materacy, zwykle na brzegach mają gumki, które umożliwiają zaczepienie o rogi materaca. Wówczas taka osłona się nie przesuwa i mamy pewność, że stale jest na całej powierzchni. Na wierzch nakłada się oczywiście prześcieradło.

Jako drugie rozwiązanie wymienia się toppery. Mają one dwojaką funkcję, gdyż mogą nieco modyfikować nasz główny materac pod względem wygody spania, np. modyfikować twardość. Jednak takie osłony stanowią również ochronę przed zabrudzeniami i wilgocią. Są one stosunkowo grube i również podobnie przy ochraniaczach, tak i tu zaczepia się je gumkami o materac.

Czy warto stosować zabezpieczenia na materace?

Z pewnością ochrona materaca jest konieczna. Ich zamoczenie może skutkować całkowitym zniszczeniem, a z pewnością nie chcemy co chwilę kupować nowego, bo dobrej jakości materac może nas trochę kosztować. Jeśli chodzi o zabezpieczenia dla materacy, to warto również zwrócić uwagę na nieprzemakalne prześcieradła, które będą dodatkowo chronić.


  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
counter
Oprogramowanie sklepďż˝w internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych