materac
topper

Toppery

 

more

menu
menu 1

Jaki materac wybrać?

Przyjmuje się, że osoby o masie ciała do 45 kg (najczęściej będą to dzieci lub młodzież) powinny wybrać materac o stopniu twardości H2. Ważącym miedzy 50 a 85 kg zaleca się materace o twardości H3. W przedziale 90-130 kg dobrym rozwiązaniem będzie materac H4. Dla tych „najlepiej” J zbudowanych, czyli o masie przekraczającej 140 kg najbardziej odpowiednia byłaby twardość H5.

Jednak to , jak twardy materac nam odpowiada, jest odczuciem totalnie subiektywnym. Ten sam model jedna osoba może uważać za miękki, druga zaś za zbyt twardy. Należy przy tym zachować zdrowy rozsądek i  znaleźć złoty środek, czyli równowagę pomiędzy preferencjami, a tym co będzie odpowiednie dla naszych pleców.

 

more

  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen

Dążenie do doskonałości

Zauważyliśmy, że na zachodzie Europy materace piankowe zaczynają wypierać te tradycyjne, ze sprężynami. I faktycznie, na własnej skórze wypróbowaliśmy to rozwiązanie. Zapewne znacie uczucie, kiedy podczas snu, osoba leżąca obok wierci się i często zmienia pozycję, a człowiek ciągle się budzi, bo całe łóżko się trzęsie, a my razem z nim. Wyeliminowanie sprężyn sprawiło, że te nieprzyjemne doznania minęły. Spało się dobrze, ale do perfekcji było daleko. Zaczęliśmy więc łączyć różne rodzaje pianek i było dużo lepiej.

more

Historia materacy

To, na czym śpimy, ewoluowało przez tysiące lat. Niedawno odkryto w Jaskini Sibudu w RPA najstarszy znany ludzkości „materac”, którego wiek szacuje się nawet na 77 tyś lat. Człowiek z epoki neolitu spał prawdopodobnie na warstwach trawy, liści i trzciny, pokrytych skórami zwierzęcymi. Już wtedy umieszczano w „materacu” rośliny o działaniu insektobójczym i przeciwgrzybicznym.

 

Następną fazą ewolucji materaca były pierwsze łóżka wodne (ok 3600 r. p.n.e.). Kozie skóry wypełniano wodą, a później wystawiano a słońce w celu podgrzania.

more

Oprogramowanie sklepów internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych