Czym jest pianka HR i jakie ma właściwości?

Czym jest pianka HR i jakie ma właściwości?

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka jest niezmiernie ważny, ponieważ to właśnie od niego w największej mierze będzie zależeć, czy podczas snu nasze ciało oraz umysł zdoła odpocząć i się zregenerować. Przeglądając oferty sklepów z materacami, napotykamy się jednak na wiele tajemniczo brzmiących i niewiele nam mówiących specjalistycznych nazw, które zamiast rozwiewać nasze wątpliwości, wprawiają nas w jeszcze większe zakłopotanie. Wybór właściwego materaca, który byłby najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, staje się przez to jeszcze trudniejszy. Aby ułatwić Państwu podjęcie tej istotnej decyzji, postanowiliśmy opisać w dzisiejszym wpisie, czym jest i jakie ma właściwości pianka HR, która jest częścią składową wielu modeli nowoczesnych materaców.

Czym tak właściwie jest pianka HR?

Pianka HR to pianka wysokoelastyczna, która jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do budowy materaców. Wynika to z jej doskonałych właściwości, które sprawiają, że jest niezwykle wartościowym komponentem ich konstrukcji. Jest to rodzaj zimnospienianej pianki poliuretanowej typu Kalschaum, która charakteryzuje się zwiększoną sprężystością oraz wytrzymałością. Osiągnięcie takich efektów jest możliwe dzięki jej specyficznej budowie – struktura jest nieregularna, ponieważ składa się z milionów małych pęcherzyków. To niejednolity komórkowy materiał, który jest wyjątkowo lekki i elastyczny. Śpiąca na nim osoba ma zapewnione optymalne dopasowanie materaca do anatomicznego kształtu swojego ciała, dzięki czemu sen staje się głębokim odpoczynkiem kojącym trudy minionego dnia. Zapewnia ona także doskonałą punktową reakcję na nacisk, dającą bez porównania większy komfort w stosunku do materacy sprężynowych.

Jakie są zalety pianki HR?

1. Trwałość
Pianka HR jest niezwykle trwałym materiałem. Jest o około 40% trwalsza od klasycznej pianki poliuretanowej. Dzięki swojej elastyczności nie odkształca się i jest odporna na eksploatację.

2. Sprężystość
Dzięki specyfice swojej budowy (miliony niewielkich pęcherzyków) jest wyjątkowo sprężysta, co wpływa na jej wysoką elastyczność punktową. Gwarantuje idealne dopasowanie do kształtu ciała i nie jest podatna na trwałe odkształcenia czy deformacje. Odzyskuje swój pierwotny kształt dwa razy szybciej niż pianka standardowa, dlatego, nawet jeśli należymy do nocnych wiercipiętów, którzy zmieniają pozycję snu przynajmniej kilkanaście razy w ciągu nocy, pianka, na której leżymy, będzie natychmiast wracać do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki temu nocny wypoczynek będzie bardzo komfortowy, ponieważ nasze ciało będzie cały czas optymalnie podtrzymywane.

3. Idealne podparcie kręgosłupa
Dzięki swojej budowie materac z pianki zimnospienianej HR zapewnia utrzymanie ciała w pozycji ortopedycznej.

4. Korzystna dla naszego zdrowia
Pianka HR ma właściwości antyalergiczne. Jej struktura nie absorbuje kurzu, bakterii, grzybów ani roztoczy, dzięki czemu jest bardzo higieniczna, a spanie na niej nie wywołuje uczuleń ani nie nasila reakcji alergicznych.


  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
  • Obrazy - galeria Rem-sen
counter
Oprogramowanie sklepďż˝w internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych