Skala twardości materacy - co oznaczają poszczególne symbole?

person Wysłane przez: Rem-sen Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 29
Skala twardości materacy - co oznaczają poszczególne symbole?

Twardość materaca to ważne kryterium, które trzeba brać pod uwagę przy zakupie. Czym różnią się poszczególne skale i dla jakich osób są dedykowane konkretne warianty?

H1, czyli materac bardzo miękki

Symbolem H1 określa się materace, które są najbardziej miękkie. Przeznaczone przede wszystkim dla malutkich dzieci o wadze do ok. 15 kg.  Taka twardość stosowana jest głównie w materacach do łóżeczek dziecięcych.

H2, czyli materac miękki

Kolejnym wariantem jest twardość na poziomie H2. Takie materace są polecane głównie dzieciom oraz młodzieży i gwarantują optymalne podparcie ciała osobom mieszącym się w przedziale wagowym od ok. 15 do 45 kg.

H3, czyli materac średniej twardości

To bardzo częsty wybór. Niezwykle komfortowy i sprężysty, dla ludzi o średniej wadze (ok. 50-85 kg) lub preferujących pośrednią twardość materaca.

Przy wyborze materaca do sypialni, wielu naszych klientów wybiera właśnie taki stopień twardości. Wynika to również z tego, że jest to rozwiązanie kompromisowe, zwłaszcza w przypadku par.

H4, czyli materac twardy

Ostatnia kategoria twardości polecana jest przede wszystkim osobom ważącym powyżej 90 kg, mającym problemy z kręgosłupem lub po prostu lubiącym spać na twardszej powierzchni. Są to najsztywniejsze konstrukcje, które zostały ukształtowane tak, aby nie tracić właściwości mimo dużego nacisku (nawet do 150kg/os).

Jak dopasować twardość materaca?

Waga i własne preferencje to jednak niejedyne kryteria istotne przy wyborze twardości materaca. Radzimy, aby osoby, które cierpią na dolegliwości krążeniowe, stawiały raczej na miększe modele. Ważna jest również pozycja, którą przyjmujemy w nocy. Dla śpiących na boku sugerujemy bardziej miękkie materace (które pozwalają uniknąć bólu barków i bioder). Dla lubiących spać na plecach lub brzuchu twardość może być wyższa.  Ważne, by nasz kręgosłup przyjmował jak najbardziej optymalną pozycję. W przeciwnym razie sen może być po prostu mniej komfortowy i mogą nasilać się symptomy chorobowe.

Oczywiście wiele zależy od typu dolegliwości, bowiem oferowane przez nas materace cechują się takim sposobem wykonania, że dopasowują się do ciała i gwarantują wygodne podparcie. Zachęcamy jednak do konsultacji z naszym doradcą, który pomoże dopasować odpowiednią twardość materaca do konkretnych potrzeb.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień