Blog

Materac nawierzchniowy - co to takiego i kiedy się przydaje?

Materac nawierzchniowy - co to takiego i kiedy się przydaje?

Bezsenność może dotykać od 10 do nawet 30 proc. Polaków. Przyczyn jest wiele, choć jedną z najbardziej znaczących jest brak odpowiedniej „higieny snu”. Zalicza się do niej właściwe przygotowanie sypialni, w tym zadbanie o wygodny materac. Pomóc w tym może materac nawierzchniowy, zwany również topperem. Dlaczego jeszcze warto w niego zainwestować?

 

W jakich sytuacjach warto wymienić materac na nowy?

W jakich sytuacjach warto wymienić materac na nowy?

Jeśli wstajesz rano z łóżka z bólami mięśni i kręgosłupa, a także napięciami w ciele, prawdopodobnie to odpowiedni czas, by wymienić materac na nowy. Kiedy jeszcze warto podjąć taką decyzję?

 

 

 

Skala twardości materacy - co oznaczają poszczególne symbole?

Skala twardości materacy - co oznaczają poszczególne symbole?

Twardość materaca to ważne kryterium, które trzeba brać pod uwagę przy zakupie. Czym różnią się poszczególne skale i dla jakich osób są dedykowane konkretne warianty?

 

Czym jest pianka HR i jakie ma właściwości?

Czym jest pianka HR i jakie ma właściwości?

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka jest niezmiernie ważny, ponieważ to właśnie od niego w największej mierze będzie zależeć, czy podczas snu nasze ciało oraz umysł zdoła odpocząć i się zregenerować. Przeglądając oferty sklepów z materacami, napotykamy się jednak na wiele tajemniczo brzmiących i niewiele nam mówiących specjalistycznych nazw, które zamiast rozwiewać nasze wątpliwości, wprawiają nas w jeszcze większe zakłopotanie. Wybór właściwego materaca, który byłby najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, staje się przez to jeszcze trudniejszy. Aby ułatwić Państwu podjęcie tej istotnej decyzji, postanowiliśmy opisać w dzisiejszym wpisie, czym jest i jakie ma właściwości pianka HR, która jest częścią składową wielu modeli nowoczesnych materaców. 

 

Historia materacy - POCZĄTKI

To, na czym śpimy, ewoluowało przez tysiące lat. Niedawno odkryto w Jaskini Sibudu w RPA najstarszy znany ludzkości „materac”, którego wiek szacuje się nawet na 77 tyś lat. Człowiek z epoki neolitu spał prawdopodobnie na warstwach trawy, liści i trzciny, pokrytych skórami zwierzęcymi. Już wtedy umieszczano w „materacu” rośliny o działaniu insektobójczym i przeciwgrzybicznym.

 

 

 

Fazy naszego snu

Chcesz się budzić wyspany i pełen energii? Oczywiście jednym z czynników ( jeśli nie najważniejszym) będzie to, na jakim materacu spędziłeś noc. Ale warto również poznać przebieg faz naszego snu, by go zaplanować w odpowiedni sposób i budzić się w najbardziej korzystnej chwili. Nasz mózg raz śpi bardzo płytko, a raz bardzo głęboko. Im celniej trafimy w przerwę między cyklami, tym bardziej będziemy wyspani po przebudzeniu. Z fazami snu związane są poszczególne stany świadomości, w których nasz mózg działa w różnej częstotliwości fal.

 

Jaki materac wybrać?

Przyjmuje się, że osoby o masie ciała do 45 kg ( najczęściej będą to dzieci lub młodzież) powinny wybrać materac o stopniu twardości H2. Ważącym miedzy 50 a 85 kg zaleca się materace o twardości H3. W przedziale 90-130 kg dobrym rozwiązaniem będzie materac H4. Dla tych „najlepiej” J zbudowanych, czyli o masie przekraczającej 140 kg najbardziej odpowiednia byłaby twardość H5.

 

 

Oprogramowanie sklepów internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych