Blog

 

 

Poduszka z efektem pamięci. Kto powinien z niej korzystać?

Poduszka z efektem pamięci. Kto powinien z niej korzystać?

Poduszka z efektem pamięci to wyjątkowy produkt, korzystanie, z którego ma naprawdę wiele zalet. Z czego one wynikają, a także kto w szczególności powinien zainwestować w taki produkt?

Jak zabezpieczyć materac przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć materac przed wilgocią?

Materace są obecne w domach każdego z nas. Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne i jednocześnie trudne jest utrzymanie ich w czystości i ochronienie przed wilgocią. W skrajnych przypadkach wyczyszczenie czy wysuszenie mogą być nawet niemożliwe. Dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób można materac skutecznie zabezpieczyć. Co w tej kwestii oferują producenci materacy i pościeli?

Dwie twardości w jednym materacu - czy to możliwe?

Dwie twardości w jednym materacu - czy to możliwe?

Przemyślany wybór materaca jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na komfort snu, co w dłuższej perspektywie może przełożyć się na odciążenie kręgosłupa lub pogłębianie związanych z nim dolegliwości. Oferty producentów są przygotowane na różne potrzeby klientów, jednak ci nie zawsze wiedzą, jak dokonać właściwego wyboru. Ten wpis przygotowaliśmy dla osób, które nie są w stanie określić, jakiej twardości materaca potrzebują.

10 zalet materacy wysokoplastycznych

10 zalet materacy wysokoplastycznych

Elementem składowym większości materacy wysokoplastycznych dostępnych w ofercie firmy Rem-sen jest wysokoelastyczna pianka HR., która ma różne parametry. Dopełnieniem całości jest pokrowiec o właściwościach antyalergicznych, pikowany włókniną klimatyzującą, z zamkiem umożliwiającym łatwe ubieranie. Materace wysokoelastyczne sprawdzają się zarówno w naszych domach, jak i w hotelach. Warto rozważyć zakup, ze względu na ogromny komfort użytkowania. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni produkt dla siebie, powinniśmy poznać cechy materacy wysokoplastycznych. Dostępne są w kilku wersjach, które różnią się twardością i elastycznością. Wykonywane są z kilku rodzajów pianek, a każda z nich ma inne właściwości.

Materac nawierzchniowy - co to takiego i kiedy się przydaje?

Materac nawierzchniowy - co to takiego i kiedy się przydaje?

Bezsenność może dotykać od 10 do nawet 30 proc. Polaków. Przyczyn jest wiele, choć jedną z najbardziej znaczących jest brak odpowiedniej „higieny snu”. Zalicza się do niej właściwe przygotowanie sypialni, w tym zadbanie o wygodny materac. Pomóc w tym może materac nawierzchniowy, zwany również topperem. Dlaczego jeszcze warto w niego zainwestować?

W jakich sytuacjach warto wymienić materac na nowy?

W jakich sytuacjach warto wymienić materac na nowy?

Jeśli wstajesz rano z łóżka z bólami mięśni i kręgosłupa, a także napięciami w ciele, prawdopodobnie to odpowiedni czas, by wymienić materac na nowy. Kiedy jeszcze warto podjąć taką decyzję?

Skala twardości materacy - co oznaczają poszczególne symbole?

Skala twardości materacy - co oznaczają poszczególne symbole?

Twardość materaca to ważne kryterium, które trzeba brać pod uwagę przy zakupie. Czym różnią się poszczególne skale i dla jakich osób są dedykowane konkretne warianty?

Czym jest pianka HR i jakie ma właściwości?

Czym jest pianka HR i jakie ma właściwości?

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka jest niezmiernie ważny, ponieważ to właśnie od niego w największej mierze będzie zależeć, czy podczas snu nasze ciało oraz umysł zdoła odpocząć i się zregenerować. Przeglądając oferty sklepów z materacami, napotykamy się jednak na wiele tajemniczo brzmiących i niewiele nam mówiących specjalistycznych nazw, które zamiast rozwiewać nasze wątpliwości, wprawiają nas w jeszcze większe zakłopotanie. Wybór właściwego materaca, który byłby najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, staje się przez to jeszcze trudniejszy. Aby ułatwić Państwu podjęcie tej istotnej decyzji, postanowiliśmy opisać w dzisiejszym wpisie, czym jest i jakie ma właściwości pianka HR, która jest częścią składową wielu modeli nowoczesnych materaców.

Historia materacy - POCZĄTKI

Historia materacy - POCZĄTKI

To, na czym śpimy, ewoluowało przez tysiące lat. Niedawno odkryto w Jaskini Sibudu w RPA najstarszy znany ludzkości „materac”, którego wiek szacuje się nawet na 77 tyś lat. Człowiek z epoki neolitu spał prawdopodobnie na warstwach trawy, liści i trzciny, pokrytych skórami zwierzęcymi. Już wtedy umieszczano w „materacu” rośliny o działaniu insektobójczym i przeciwgrzybicznym.

 

 

 

 

Fazy naszego snu

Fazy naszego snu

Chcesz się budzić wyspany i pełen energii? Oczywiście jednym z czynników ( jeśli nie najważniejszym) będzie to, na jakim materacu spędziłeś noc. Ale warto również poznać przebieg faz naszego snu, by go zaplanować w odpowiedni sposób i budzić się w najbardziej korzystnej chwili. Nasz mózg raz śpi bardzo płytko, a raz bardzo głęboko. Im celniej trafimy w przerwę między cyklami, tym bardziej będziemy wyspani po przebudzeniu. Z fazami snu związane są poszczególne stany świadomości, w których nasz mózg działa w różnej częstotliwości fal.

 

 

Jaki materac wybrać?

Jaki materac wybrać?

Przyjmuje się, że osoby o masie ciała do 45 kg ( najczęściej będą to dzieci lub młodzież) powinny wybrać materac o stopniu twardości H2. Ważącym miedzy 50 a 85 kg zaleca się materace o twardości H3. W przedziale 90-130 kg dobrym rozwiązaniem będzie materac H4. Dla tych „najlepiej” J zbudowanych, czyli o masie przekraczającej 140 kg najbardziej odpowiednia byłaby twardość H5.

 

 

 

counter
Oprogramowanie sklepów internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych