Blog

 

 

Jak dobrać twardość materaca do wagi?

Jak dobrać twardość materaca do wagi?

Wysokiej jakości materac, odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb, to klucz do dobrego i zdrowego snu. Znaczenie ma nie tylko wielkość i rodzaj materaca, ale także jego twardość. Producenci materacy posługują się uniwersalną, międzynarodową skalą, której cztery stopnie – od H1 do H4 – określają twardość materaca. Wyjaśniamy, dlaczego ta cecha ma tak duże znaczenie.

Zalety topperów na materac

Zalety topperów na materac

Toppery to specjalne materace nawierzchniowe, które służą jako nakładka na posiadany już materac. Ich zadaniem jest poprawa komfortu snu poprzez wyrównanie podłoża oraz dostosowanie jego twardości do preferencji użytkownika. Jakie są zalety posiadania topperów i kiedy warto się w nie zaopatrzyć? 

Poduszka z efektem pamięci. Kto powinien z niej korzystać?

Poduszka z efektem pamięci. Kto powinien z niej korzystać?

Poduszka z efektem pamięci to wyjątkowy produkt, korzystanie, z którego ma naprawdę wiele zalet. Z czego one wynikają, a także kto w szczególności powinien zainwestować w taki produkt?

Jak zabezpieczyć materac przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć materac przed wilgocią?

Materace są obecne w domach każdego z nas. Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne i jednocześnie trudne jest utrzymanie ich w czystości i ochronienie przed wilgocią. W skrajnych przypadkach wyczyszczenie czy wysuszenie mogą być nawet niemożliwe. Dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób można materac skutecznie zabezpieczyć. Co w tej kwestii oferują producenci materacy i pościeli?

Dwie twardości w jednym materacu - czy to możliwe?

Dwie twardości w jednym materacu - czy to możliwe?

Przemyślany wybór materaca jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na komfort snu, co w dłuższej perspektywie może przełożyć się na odciążenie kręgosłupa lub pogłębianie związanych z nim dolegliwości. Oferty producentów są przygotowane na różne potrzeby klientów, jednak ci nie zawsze wiedzą, jak dokonać właściwego wyboru. Ten wpis przygotowaliśmy dla osób, które nie są w stanie określić, jakiej twardości materaca potrzebują.

10 zalet materacy wysokoplastycznych

10 zalet materacy wysokoplastycznych

Elementem składowym większości materacy wysokoplastycznych dostępnych w ofercie firmy Rem-sen jest wysokoelastyczna pianka HR., która ma różne parametry. Dopełnieniem całości jest pokrowiec o właściwościach antyalergicznych, pikowany włókniną klimatyzującą, z zamkiem umożliwiającym łatwe ubieranie. Materace wysokoelastyczne sprawdzają się zarówno w naszych domach, jak i w hotelach. Warto rozważyć zakup, ze względu na ogromny komfort użytkowania. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni produkt dla siebie, powinniśmy poznać cechy materacy wysokoplastycznych. Dostępne są w kilku wersjach, które różnią się twardością i elastycznością. Wykonywane są z kilku rodzajów pianek, a każda z nich ma inne właściwości.

Materac nawierzchniowy - co to takiego i kiedy się przydaje?

Materac nawierzchniowy - co to takiego i kiedy się przydaje?

Bezsenność może dotykać od 10 do nawet 30 proc. Polaków. Przyczyn jest wiele, choć jedną z najbardziej znaczących jest brak odpowiedniej „higieny snu”. Zalicza się do niej właściwe przygotowanie sypialni, w tym zadbanie o wygodny materac. Pomóc w tym może materac nawierzchniowy, zwany również topperem. Dlaczego jeszcze warto w niego zainwestować?

W jakich sytuacjach warto wymienić materac na nowy?

W jakich sytuacjach warto wymienić materac na nowy?

Jeśli wstajesz rano z łóżka z bólami mięśni i kręgosłupa, a także napięciami w ciele, prawdopodobnie to odpowiedni czas, by wymienić materac na nowy. Kiedy jeszcze warto podjąć taką decyzję?

Skala twardości materacy - co oznaczają poszczególne symbole?

Skala twardości materacy - co oznaczają poszczególne symbole?

Twardość materaca to ważne kryterium, które trzeba brać pod uwagę przy zakupie. Czym różnią się poszczególne skale i dla jakich osób są dedykowane konkretne warianty?

Czym jest pianka HR i jakie ma właściwości?

Czym jest pianka HR i jakie ma właściwości?

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka jest niezmiernie ważny, ponieważ to właśnie od niego w największej mierze będzie zależeć, czy podczas snu nasze ciało oraz umysł zdoła odpocząć i się zregenerować. Przeglądając oferty sklepów z materacami, napotykamy się jednak na wiele tajemniczo brzmiących i niewiele nam mówiących specjalistycznych nazw, które zamiast rozwiewać nasze wątpliwości, wprawiają nas w jeszcze większe zakłopotanie. Wybór właściwego materaca, który byłby najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, staje się przez to jeszcze trudniejszy. Aby ułatwić Państwu podjęcie tej istotnej decyzji, postanowiliśmy opisać w dzisiejszym wpisie, czym jest i jakie ma właściwości pianka HR, która jest częścią składową wielu modeli nowoczesnych materaców.

Historia materacy - POCZĄTKI

Historia materacy - POCZĄTKI

To, na czym śpimy, ewoluowało przez tysiące lat. Niedawno odkryto w Jaskini Sibudu w RPA najstarszy znany ludzkości „materac”, którego wiek szacuje się nawet na 77 tyś lat. Człowiek z epoki neolitu spał prawdopodobnie na warstwach trawy, liści i trzciny, pokrytych skórami zwierzęcymi. Już wtedy umieszczano w „materacu” rośliny o działaniu insektobójczym i przeciwgrzybicznym.

 

 

 

 

Fazy naszego snu

Fazy naszego snu

Chcesz się budzić wyspany i pełen energii? Oczywiście jednym z czynników ( jeśli nie najważniejszym) będzie to, na jakim materacu spędziłeś noc. Ale warto również poznać przebieg faz naszego snu, by go zaplanować w odpowiedni sposób i budzić się w najbardziej korzystnej chwili. Nasz mózg raz śpi bardzo płytko, a raz bardzo głęboko. Im celniej trafimy w przerwę między cyklami, tym bardziej będziemy wyspani po przebudzeniu. Z fazami snu związane są poszczególne stany świadomości, w których nasz mózg działa w różnej częstotliwości fal.

 

 

Jaki materac wybrać?

Jaki materac wybrać?

Przyjmuje się, że osoby o masie ciała do 45 kg ( najczęściej będą to dzieci lub młodzież) powinny wybrać materac o stopniu twardości H2. Ważącym miedzy 50 a 85 kg zaleca się materace o twardości H3. W przedziale 90-130 kg dobrym rozwiązaniem będzie materac H4. Dla tych „najlepiej” J zbudowanych, czyli o masie przekraczającej 140 kg najbardziej odpowiednia byłaby twardość H5.

 

 

 

counter
Oprogramowanie sklepów internetowych SitePromotor  SitePromotor - pozycjonowanie stron internetowych