Elementem składowym większości materacy wysokoplastycznych dostępnych w ofercie firmy Rem-sen jest wysokoelastyczna pianka HR., która ma różne parametry. Dopełnieniem całości jest pokrowiec o właściwościach antyalergicznych, pikowany włókniną klimatyzującą, z zamkiem umożliwiającym łatwe ubieranie. Materace wysokoelastyczne sprawdzają się zarówno w naszych domach, jak i w hotelach. Warto rozważyć zakup, ze względu na ogromny komfort użytkowania. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni produkt dla siebie, powinniśmy poznać cechy materacy wysokoplastycznych. Dostępne są w kilku wersjach, które różnią się twardością i elastycznością. Wykonywane są z kilku rodzajów pianek, a każda z nich ma inne właściwości.
10 zalet materacy wysokoelastycznych
U dzieci kształtuje się kręgosłup, dlatego tak ważne jest, by spały na odpowiednim materacu. Materac wysokoelastyczny zapobiega powstawaniu wad postawy. Doskonale wiemy, że wiele dzieci ma już problemy z kośćcem, dlatego tak ważne jest, by dobranie odpowiednie materac z wysokoelastycznej pianki HR.
Budowa pianki opiera się na otwartych strukturach komórkowych, dzięki czemu pianka ma wysoki poziom wentylacji. Każdy ruch ciała powoduje zasysanie powietrza do jego wnętrza i wypychanie go na zewnątrz. Cyrkulacja powietrza, zapobiega gromadzeniu się kurzu, bakterii, pleśni, roztoczy oraz innych zanieczyszczeń. Z tego względu materace z pianki wysokoelastycznej HR. polecane są alergikom.
Materace wysokoelastyczne wypełnione są milionami pęcherzyków, dzięki czemu doskonale dopasowują się do ciała, zapewniając przy tym komfortowy i zdrowy sen. Materace reagują na wagę użytkownika, więc dopasowują się do naszej sylwetki, będąc właściwym podparciem dla kręgosłupa. Są niezwykle elastyczne i sprężyste, dzięki czemu zmiana pozycji ciała, nie stanowi, najmniejszego problemu.
Pianki wysokoelastyczne HR. charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na odkształcenia, co z kolei pozwala im zachować swoje właściwości, na bardzo długo, często nawet 5 lat.
Materce wysokoplastyczne są bardzo odporne na odkształcenia, więc też trwałe. Mają bąbelkowy układ pianki, więc niezależnie od wagi ciała, materac zawsze wraca do swojej pierwotnej postaci. Pianka wysokoelastyczna odzyskuje swój naturalny kształt o wiele szybciej niż pianka standardowa. Błyskawicznie reaguje też na każdą zmianę pozycji ciała. Nie musimy obawiać się o odkształcenia.
Materace wysokoplastyczne doskonale wpływają na nasz kręgosłup. Przede wszystkim, utrzymują go w prostej linii i pozwalają na rozluźnienie mięśni w czasie snu. Dzięki swoim właściwościom rehabilitacyjnym polecane są dla osób, które zmagają się z problemami kręgosłupa i stawów.
Bardzo ważną sprawą jest zakup materaca o odpowiedniej twardości. Twardość powinna być dobrana do wagi ciała. Miękkie oraz średnio miękkie materace: H1 i H2, wskazane są dla osób ważących do 80 kg; średnio twarde i twarde natomiast, przy wadze powyżej 90 kg. Zwracajmy uwagę na tę kwestię, ponieważ nieodpowiedni materac sprawi, że nasze ciało nie będzie miało odpowiedniego podparcia, tzn. zbyt miękki produkt spowoduje, wyginanie się naszego kręgosłupa.
Kiedy wstajemy z materaca, powraca on do swojego kształtu. Gdy się na nim ponownie położymy, szybko dopasowuje się do kształtu ciała. W przeciwieństwie do materacy termoplastycznych, które potrzebują więcej czasu, na powrót do swojej naturalnej postaci. Materace wysokoelastyczne pozwalają odpoczywać, podczas popołudniowej drzemki.
W materacach wysokoelastycznych pianki mają średnią lub wysoką gęstość. Gęstość pianki określona jest literą T, HR. i cyframi, oznaczającymi ilość materiału użytego na metr sześcienny. Istnieje wiele odmian pianki. Gdy znamy jej gęstość, określimy również jej jakość i komfort spania oraz trwałość materaca. Większa gęstość zapewnia lepsze wsparcie dla ciała i wygodniejszy sen.
Możemy wybierać materace o różnych parametrach i właściwościach. Dobierzemy odpowiedni produkt do naszych upodobań i potrzeb. 7 stref komfortu materacy Rem-sen komfortu, pozwala wybrać najzdrowszy produkt dla naszego kręgosłupa, bioder, barku. Kanały powietrzne uzyskane podczas profilowania pianki, pozwalają na doskonałą cyrkulację powietrza, zapobiegają poceniu się i tworzeniu pleśni i roztoczy